پرشین بایت شرکت تولید نرم افزار و ابزار صدابرداری و موسیقی است که توسط  شهرام شعرباف (صدابردار و تهیه کننده موزیک که عموما با گروه موسیقی راک اوهام شناخته می شود) پایه گذاری شده است. هدف پرشین بایت ارائه ابزار و محصولات ساده ولی قدرتمند و مفید در زمینه Music Production و صدابرداری به موزیسین ها، صدابرداران و هنرمندان ایرانی به شکلی در دسترس و با هزینه ای مناسب می باشد. این محصولات شامل Plug-in های پردازش صدا (در فرمت VST)، سازهای مجازی (Virtual Instruments\Soft Synths) و بسته های Sample\Loops از سازهای سنتی ایرانی خواهند بود. هدف اصلی پرشین بایت ارائه ابزار حرفه ای تولید و پردازش صدا به هنرمندان ایرانی به شکلی مناسب و با دسترسی آسان است و همزمان نیز سعی در معرفی محصولات خود در مارکت جهانی موزیک و صدا خواهد نمود.

پرشین بایت شرکتی یک نفره است که همه محصولات آن شخصا توسط شهرام شعرباف تولید می شوند.

این فرایند شامل تحقیق و طراحی محصول، مهندسی صدا، برنامه نویسی، طراحی گرافیک و بازاریابی محصولات بوده که طی آن شهرام از تجربه 20 سال آهنگسازی، نوازندگی، تولید موزیک و صدابرداری حرفه ای خود برای خلق آنها استفاده می کند. او عقیده دارد که موزیسین ها و نوازندگان (اعم از آماتور و حرفه ای) ، نباید مجبور باشند برای خلق و تولید موسیقی و صدای مورد نظر خود درگیر مفاهیم پیشرفته صدابرداری و نرم افزار های پیچیده شوند؛ بلکه باید قادر باشند به کمک ابزار ساده ولی هوشمند در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه مورد نظر رسیده و بیشتر انرژی و زمان خود را صرف هدف اصلی کنند: خلق موسیقی خوب!

فلسفه کاری پرشین بایت این است: "ساده باش، ولی قدرتمند و انعطاف پذیر"
.

یکی دیگر از فعالیت های پرشین بایت ارائه سرویس آنلاین میکس و مسترینگ موسیقی به هنرمندان ایرانی است. با استفاده از سرویس TeleMix پرشین بایت، آهنگسازان و تولید کنندگان موزیک قادر خواهند بود به سادگی پروژه های خود را برای میکس و مسترینگ توسط اینترنت ارسال و فایل های نهایی را با ایمیل دریافت کنند. با استفاده از این سرویس علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و وقت و انرژی خود، از 20 سال تجربه و دانش صدابرداری شهرام شعرباف در سبک های مختلف موسیقی نیز برای شکل دهی نهایی به موزیک خود نفع خواهید برد. اطلاعات بیشتر در این صفحه در دسترس می باشد.